Safari & treky & plážové ráje

Zájezdy na safari s Friends of Africa Family Safaris

Zájezdy na safari nejsou zdaleka to jediné, co Friends of Africa Family Safaris svým klientům umí ukázat. Nabízíme takové zájezdy, které co nejlépe kombinují zážitky tak, abyste během pobytu v Africe viděli co nejvíce různorodých zážitků. Níže nabízíme několik oblíbených itinerářů, ale jsme vždy připraveni „ušít“ Vám zájezd na míru. Čtěte, kombinujte, napište nám!

Tanzánie

Tato země je celá Afrika v jediné zemi. Máte zde možnost vidět slavné východoafrické savany se spoustou zvířat. Každoročně zde probíhá největší migrace velkých kopytníků na světě – milióny zvířat putují za potravou a vy tu řeku pakoňů můžete vidět. Nezapomenutelný zážitek. Tanzánie ale nejsou jen savany – najdete zde největší jezero Afriky (Viktoriino jezero), ze kterého vytéká nejdelší řeka světa (Nil) i nejvyšší solitérně stojící horu světa (Kilimandžáro). V Tanzánii je nádherné moře stvořené k relaxaci – ať už s bohatým společenským životem (Zanzibar) nebo na nejkrásnějších korálových útesech Afriky (ostrov Mafia). Tanzánie má kromě světově proslulých národních parků i parky odlehlé, kde potkat turistu je větší vzácnost než uvidět vzácné druhy zvířat nebo rostlin. Za zmínku určitě stojí i soustava jezer tzv. Velké příkopové propadliny, ze kterých je řada slaná nebo alkalická a zde pak nikdo nepřehlédne ohromná hejna plameňáků. To vše a mnoho dalšího přímo vybízí k návštěvě této země. A je zde ještě jeden nezanedbatelný důvod – Tanzánie je naprosto bezpečná země s přátelskými lidmi a vyspělou ochranou přírodního bohatství. Zájezdy na safari jsou zde velmi populární.

Keňa

Jedna z nejvyspělejších zemí „černého“ kontinentu protnutá rovníkem, s bujnou vegetací, pohádkovými plážemi, majestátním výhledem na Kilimandžáro a možností pozorovat stáda divokých zvířat na safari. Stejně jako v Tanzanii, tak i v Keni můžete být svědky jednoho z nejúchvatnějších přírodních zážitků Afriky, sledování největší migrace kopytníků, která probíhá každoročně mezi národním parkem Serengeti (Tanzánie) a národním parkem Masai Mara (Keňa). Dvakrát ročně se přelévá řeka pakoňů a zeber přes hraniční řeku Mara, kde na kopytníky čekají tisíce krokodýlů, kteří je loví. Národní park Amboseli v Keni je známý tím, že tam jsou největší stáda slonů z celé Afriky na pozadí té scenérie se tyčí Kilimandžáro. Jezero Natron v Keni je asi nejznámějším a největším alkalickým jezerem na světě, na kterém můžete sledovat úchvatnou podívanou milionů plameňáků, kteří z dálky zbarví jezero do růžova.

Rwanda

Země, která přežila krutou občanskou válku, ze které se evidentně poučila. Dnes je jednou z nejbezpečnějších zemí Afriky a navíc s mimořádně vyvinutou ochranou přírody. Pokladem Rwandy je vysoké sopečné pohoří Ruwenzori – něco, co nenajdete nikde jinde v Africe. Celé pohoří podléhá přísné ochraně hlavně kvůli populaci horských goril, kterou se právě díky ochraně daří i zvětšovat. Právě horské gorily jsou i naším hlavním cílem v této malé zemi.

Zanzibar

Je nazýván ostrovem koření. Ne proto, že by se ho tam tolik pěstovalo, ale v minulosti byl centrem obchodu s kořením mezi Indií a Evropou. Zanzibar má na africké poměry mimořádně dlouhou a pohnutou historii. Kromě obchodu s kořením byl i centrem obchodu s otroky. V hlavním městě je spousta historických památek. Zanzibar je i společenským centrem východní Afriky a turisté toužící po společenském životě zde najdou ráj, ke kterému patří i nádherné pláže na pobřeží.

Chcete vědět více o národních parcích Afriky? Čtěte náš partnerský web Národní patky světa. Další zajímavosti se dozvíte na našem blogu.