Ceny

Friends of Africa Family Safaris nabízí širokou škálu turistických tras. Ceny zájezdů do Afriky vždy závisejí na Vašich požadavcích, délce pobytu, počtu turistů ve skupině, dopravě během pobytu v Africe a dalších faktorech. Na našich stránkách najdete několik vybraných a oblíbených itinerářů. Jsou koncipovány tak, abyste viděli co nejvíce za co nejlepší ceny. Naše zájezdy do Afriky jsou   však zároveň navrženy tak, aby Vaše cesta nebyla uspěchaná a Vy se necítili „uštvaní“, unavení a „už chtěli být doma“:-). Umíme však navrhnout a organizovat zájezdy „ušité na míru“. Stačí nám sdělit Vaše představy a my Vám velice brzy navrhneme konkrétní itinerář (a kalkulaci) přizpůsobený Vašim požadavkům. Ceny zájezdů uvedené na našich stránkách jsou totožné jako ceny mateřské cestovní kanceláře. To je bezesporu naše výhoda – nejnižší ceny na trhu a nulové navýšení ceny zájezdů! Platby jsou prováděny bankovním převodem přímo na náš bankovní účet společnosti – žádní prostředníci, žádné navyšování cen třetím stranám!

Existuje 6 hlavních faktorů, které ovlivňují ceny zájezdů do Afriky

Ubytování

Ceny ubytování safari kempů a chat (lodže) se mohou pohybovat od 250 USD do 1 000 USD na osobu (sdílený pokoj pro 2 osoby) za noc. To je cena bez započtení přejezdů z jednoho regionu/kempu do druhého. Tato cena obvykle zahrnuje plnou penzi a většinu z nabízených programových aktivit, nejčastěji samozřejmě pozorování divoké zvěře. V ceně jsou někdy zahrnuty také nápoje a služba prádelny. Když tedy vezmete v úvahu všechny dodatečné náklady na tyto další služby, ve srovnání s průměrnou cenou 4 až 5 hvězdičkového hotelu (cena pouze za pokoj), cena na safari není neúměrná.

Délka pobytu

Rozpočet na den na osobu je jednoduchým pravidlem pro určení ceny zájedu. Zkrácení cesty o několik dní může snížit náklady o stovky dolarů. Značnou položkou ve Vašem budgetu je samozřejmě cestování během pobytu. Méně přesunů šetří na nákladných přestupech nebo regionálních letech a může také přispět k uvolněnějšímu a cílenějšímu zážitku. Většina kempů a lodží Vám během průměrného pobytu 3 nocí poskytne ideální útočiště vidět to, co charakterizuje danou oblast a zapojit se do všech nabízených aktivit uvolněným tempem. Když budete mít cílů více, může se stát, že uvidíte v konečném důsledku méně toho, za čím jste do Afriky cestovali. 

Sezóna

Ceny safari táborů a chat (lodží) se během hlavní sezóny a mimo sezónu mohou výrazně lišit. Proč? Sledování divoké zvěře je v určitých ročních období nejlepší a prostor pro pozorování ideální. Pokud však pro Vás tento faktor není rozhodující a jste časově flexibilní, můžete si i při cestování v mimo sezónu užít nádherný zážitek ze safari za podstatně nižší cenu. Bonusem je také menší turistická přeplněnost a volnější kapacity.

Počet lidí ve skupině

Safari zorganizované na míru pro 4 hosty bude cenově dostupnější než pro hosty 2. Jednoduše proto, že náklady na logistiku se rozdělí mezi více lidí. Standardizované itineráře v malých skupinách jsou však obvykle cenově dostupnější než speciálně „ušité“ safari pro jednotlivce nebo malé skupiny.

Plánované (předem připravené) safari pro malé skupiny nebo safari na míru?

Naše zájezdy na safari probíhají většinou v malých skupinách 6 – 16 účastníků, v závislosti na itineráři. Zájezdy šité na míru jsou samozřejmě mnohem flexibilnější – umožní Vám kdykoliv odletět, přesunout se na jiné místo dle Vašeho výběru a  cestovat tak dlouho, jak si přejete. I když s námi podniknete speciální zájezd s flexibilním harmonogramem, vždy zajistíme, že se na letišti setkáte s naším zástupcem. Ten Vás vždy osobně odveze do kempu nebo hotelu a postará se o to, abyste se během „sólo“ pobytu cítili dobře a bezpečně.

Safari autem nebo letadlem?

Důležitým faktorem tvorby ceny zájezdu je způsob přepravy během zájezdu a jak to tak bývá, všechno má svá pro a proti. Cestování letadlem, i když je obecně dražší, je nejúčinnějším dopravním prostředkem, který Vás snadno a rychle přepraví mezi kempy, vy tím ušetříte čas na více aktivit „v bodě A a bodě B“. Letadla jsou malá (4 až 12 místná lehká letadla), takže ti, kteří se v takovým letadlech necítí komfortně, by měli tento způsob dopravy předem zvážit. Naproti tomu cestování po silnici může být vyčerpávající a překonávání značných vzdáleností po prašných silnicích časově náročné. Pokud se toho nebojíte, odměnou za trpělivost během pozemního cestování Vám bude příležitost vidět krajinu a život místních vesnic mnohem realističtěji. Pro mnohé cestovatele je tento způsob přesně to, jak chtějí východní Afriku poznat.

Chcete bezplatnou konzultaci opravdového profíka? 

Do našeho týmu patří i RNDr. Michal Kohn, CSc.  Známý biolog a odborník na zoologii a ekologii je bývalým majitelem a odborným průvodcem úspěšné cestovní kanceláře Albatros, jediné cestovky specializované na ekoturistiku ve střední Evropě. Protože Afriku miluje a s Friends of Africa Family Safaris ho pojí dlouholeté přátelství, i v důchodu Vám rád poradí a pomůže připravit Vaši dokonalou dovolenou. Jako důkaz toho, že je stále vášnivým a aktivním přírodovědcem, jsou jeho stránky o nejkrásnějších národních parcích světa. Napište, zavolejte, konzultace Vás nic nestojí a pomůže Vám se zorientovat!

Velice si vážíme Vaší důvěry a během přípravy každého zájezdu cítíme velkou zodpovědnost. Uvědomujeme si, že zájezdy do Afriky nejsou levnou záležitostí. Snažíme se vždy o maximální profesionalitu v každé fázi naší práce. Jsme si vědomi toho, že ceny zájezdů do Afriky jsou na rozdíl od běžného typu dovolené vysoké. Přesto nebo právě proto Vám doporučujeme, abyste v této úžasné části světa strávili co nejvíce času. Afrika není za humny, je to vzdálený a exotický cíl, který navštívíte možná jen jednou za život. Proto by měl stát za to! Friends of Africa Family Safaris Vám dle vašeho přání navrhne zájezd na míru, s veškerou naší erudicí, zkušeností a znalostí terénu tak, abyste byli spokojeni.

Tým Friends of Africa Family Safaris umí ty nejlepší zájezdy do východní Afriky! Podívejte se na naši nabídku ZDE.

POZNÁMKAPokud najdete levnější zájezd srovnatelného rozsahu, pošlete nám itinerář a nabídku. Rádi jej porovnáme nebo vysvětlíme, proč si myslíme, že jsme lepší:-)