Národní park Kilimanjaro, Tanzánie

V našem dalším článku popíšeme národní park Kilimanjaro, který se nachází na severu Tanzánie. Dozvíte se hlavní ekoturistické informace – lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity pro turisty.

mapa národního parku Kilimanjaro

Lokalizace a přístup

Severní Tanzánie; nedaleko města Moshi, 128 km od města Arusha. Přístup do parku je snadný, pouze asi hodinu jízdy autem od mezinárodního letiště Kilimajaro.

Charakteristika

1 688 km2. Plocha parku zahrnuje celou horu Kilimanjaro nad hranicí linie stromů a přilehlý pás horských lesů ve výšce nad 1830 m. Nadmořská výška národního parku 1 830 – 5 895 m – masiv hory Kilimanjaro, obrovského stratovulkánu tvořeného třemi vyhaslými vulkány.  Charakteristické ekosystémy: horský les (lesy mírného pásma), alpinské biotopy, sopečné biotopy, vřesoviště, horské mokřady, kráterové jezero. Pět různých vegetačních zón.

Fauna + Flora

Náš partnerský web www.narodniparkysveta.cz obsahuje jedinečný seznam živočišných a rostlinných druhů vypracovaný pro tuto oblast – ke stažení ZDE.

Možné aktivity

Relativně snadný výstup na vrchol – 6 tras, mnoho trekových tras v nižších polohách. Nejvyšší vrchol světa, který je možno zdolat bez zvláštního technického vybavení.

Rybaření – chytání pstruhů. Návštěva nádherného kráterového jezera Chala na jihovýchodním svahu hory.

Nejlepší doba návštěvy

Srpen – říjen, prosinec – únor

Zajímavosti aneb co musíte vidět

Národní park Kilimanjaro je zapsán na seznamu Světového přírodního dědictví UNESCO. Hora Kilimandžáro je nejvyšší osamoceně stojící hora světa.

Autor: RNDr. Michal Kohn, CSc. je uznávaným odborníkem na faunu a floru národních parků celého světa. Mnoho let pracoval jako vědec Parazitologického ústavu Jihočeského biologického centra ČSAV v Českých Budějovicích. Dlouhou dobu byl úspěšným manažerem několika světových farmaceutických firem. Založil a úspěšně vedl první cestovní kancelář v České republice, která se specializovala výhradně na ekoturistiku. Procestoval téměř celý svět, nyní si užívá důchodu a je připraven Vám kdykoliv poradit s cestou do východní Afriky. Jsme hrdí na to, že je členem týmu Friends of Africa Family Safaris, který se zaměřuje na zájezdy do národních parků východní Afriky. Na nabídku našich zájezdů se můžete podívat ZDE.