Národní park Arusha, Tanzánie

Národní park Arusha. V tomto článku najdete základní ekoturistické informace – lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.
národní park Arusha mapa

Lokalizace a přístup

Severní Tanzanie; 25 km severovýchodně od města Arusha. Snadná cesta autem z Arushi asi 40 minut. Zhruba 60 km od mezinárodního letiště Kilimanjaro.

Charakteristika

137 km2, Masiv hory Mt. Meru a zvlněná náhorní planina ve výšce 1 525 – 4 565 m. Charakteristické ekosystémy: horské a alpinské ekosystémy, vulkanické biotopy, suchý stálezelený les (nižší polohy), horský les (les mírného pásma) ve vyšších polohách, mokřady, savana, sedm alkalických jezer s proměnlivou barvou vody podle složení druhů řas.

Fauna + Flora

Na našem partnereském webu www.narodniparkysveta.cz najdete unikátní seznam živočišných a rostlinných druhů pro tuto oblast – ke stažení ZDE.

Možné aktivity

Arusha je jeden z mála parků v Tanzánii, kde je povoleno pěší safari. Na své si zde přijdou příznivci vysokohorské turistiky a  horolezectví – doporučujeme několikadenní výstup na vrchol Mt. Meru.

Nejlepší turistická doba pro národní park Arusha

Červenec – listopad, prosinec – březen

Zajímavosti aneb co musíte vidět

V oblasti rozhodně musíte vidět pozoruhodný kráter Ngurdoto – pozůstatek dávného vulkánu. Úchvatným zážitkem je úchvatný pohled na Kilimandžáro z vrcholu Mt. Meru.

Autor: RNDr. Michal Kohn, CSc. je zoolog, botanik, ekolog a parazitolog. Působil jako vědecký pracovník v Parazitologickém ústavu Jihočeského biologického centra ČSAV v Českých Budějovicích. Poté dlouhou dobu pracoval jako manažer pro světové farmaceutické firmy. Před lety pak založil a úspěšně vedl Albatros Travel and Expeditions, první cestovní kancelář svého druhu, která se specializuje výhradně na ekoturistiku. Procestoval téměř celý svět, je uznávaným odborníkem především na flóru a faunu chráněných území a jejich ekologii.

Je partnerem týmu Friends of Africa Family Safaris, který se zaměřuje na zájezdy do národních parků východní Afriky. Národní park Arusha s námi můžete navštívit. Na nabídku našich zájezdů se můžete podívat ZDE.