FAQ

Nejčastější dotazy našich klientů

Zájezdy do Afriky (v našem případě Tanzánie, Keňa, Rwanda, Zanzibar) nejsou jednoduchou ani levnou záležitostí. Důkladná příprava před cestou je stejně důležitá jako pobyt sám. Tým Friends of Africa family Safaris Vám pomůže Vaši cestu naplánovat tak, abyste nebyli ničím nemile zaskočeni a Vaši dovolenou si užili bez zbytečných stresů a nejistoty. S námi víte, do čeho jdete!

Co si všechno musím zařídit, než odjedu do Afriky? Potřebuji do Tanzánie a Keni vízum? Kolik stojí a kde si ho zařídím? Musím se před zájezdem do Afriky nechat očkovat? Jak je to v těchto zemích s bezpečností? Jaké mají v Africe elektrické zásuvky? Jaký budu mít přístup k internetu? A co když budu potřebovat lékařské ošetření, nemusím se ničeho obávat? Bude s námi náš průvodce po celou dobu zájezdu? Hrozí mi na safari nějaké nebezpečí? Jak vypadá ubytování a na jakou gastronomii se mohu těšit?
Pro Vaši rychlou orientaci si prosím přečtěte odpovědi na nejčastější otázky našich klientů. Pokud budete potřebovat jakékoliv další informace, neváhejte nám napsat do kontaktního formuláře. Co všechno obsahuje příprava na cestu do Afriky, si pak podrobněji můžete přečíst zde.

Zájezdy do východní Afriky jen s profesionály

Naši afričtí průvodci jsou opravdoví profesionálové a dokonalí znalci terénu, se kterými si můžete být za každých okolností jisti, že vědí, co dělají. Všichni jsou akreditovanými průvodci místními organizacemi certifikujícími průvodce a mají více než 11 let zkušeností.

Nabízíme bezplatnou konzultaci s odborníkem

Chcete bezplatnou konzultaci opravdového profíka? Do našeho týmu patří i RNDr. Michal Kohn, CSc.  – známý biolog a odborník na zoologii a ekologii, bývalý majitel a odborný průvodce úspěšné cestovní kanceláře Albatros, jediné cestovky specializované na ekoturistiku ve střední Evropě. Protože Afriku miluje a s Friends of Africa Family Safaris ho pojí dlouholeté přátelství, i v důchodu Vám rád poradí a pomůže připravit Vaši dokonalou dovolenou. Napište, zavolejte, konzultace Vás nic nestojí a pomůže Vám se zorientovat! Tým Friends of Africa Family Safaris umí ty nejlepší zájezdy do východní Afriky! Podívejte se na naši nabídku ZDE.

Cestování do východní Afriky během pandemie Covid-19

Cestování do Afriky lze považovat za bezpečné. V říjnu obnovily mezinárodní letecké společnosti lety do Tanzanie. Mezi tyto mezinárodní letecké společnosti patří Ethiopian Airlines, Qatar Airways, Turkish Airlines, Royal Dutch (KLM), Swiss Air, Rwanda Air, Emirates Airline, Fly Dubai, Oman Air a Kenya Airways. Byly také obnoveny přelety z kontinentální oblasti na ostrov Zanzibar, kde se nemusíte prokazovat dalším negativním testem na Covid-19. Více informací o podmínkách cestování do východní Afriky najdete přehledně ZDE.

Oficiální informace Ministerstva přírodních zdrojů a cestovního ruchu Tanzánie najdete zde: https://www.maliasili.go.tz/highlights/view/press-conference-the-state-of-tanzania-tourism-sector-during-covid-19-pande

Ano. Náš tým působí v regionu úspěšně několik let a umí Vám zařídit takovou dovolenou, která bude obsahovat vše, po čem toužíte. Bude nám ctí zpracovat Vám, Vaší rodině, přátelům nebo celé organizaci to nejlepší africké safari, které bude co nejlépe odpovídat Vašim představám a rozpočtu. Kromě zájezdů v nabídce organizujeme také safari pro profesionální fotografy, rodiny nebo líbánky. Nebojte se nezávazně poptat!
Ano, naše výlety na safari jsou koncipované tak, aby si krásy přírody mohly užívat rodiny s dětmi. Vy a Vaše rodina budete mít jedinečnou příležitost prohloubit své kulturní porozumění, objevit  zázraky africké přírody a zároveň si během této cesty hrát, smát se a užívat přítomnosti jeden druhého. Nebojte se nezávazně poptat!
Naše safari nabízí širokou škálu různých typů/stylů ubytování. Rádi Vám vše vysvětlíme, pokud si vyberete konkrétní zájezd. Nebojte se nezávazně poptat!
Je k dispozici elektřina po celou dobu pobytu? Tanzanie používá 220 voltů, ale budete zde potřebovat adaptéry. Většina chat a hotelů má adaptéry k dispozici, ovšem vzít si ho s sebou bude pro Vás jistotou. Mnoho ubytovacích zařízení v přírodě, zejména stanové tábory, závisí na generátorech a solární energii. Na některých místech proto možná nebudete mít možnost nabíjet elektrická zařízení z Vašeho pokoje. V takovém případě je možnost a běžná praxe přinést si svá zařízení do baru nebo restaurace a během večeře si je za poplatek dobít. Naše safari vozy jsou vybaveny malými transformátory pro možnost dobití ztelefonů a fotoaparátů. Je dobré tento požadavek předem nahlásit.
Některé chaty / stanové tábory, ve kterých ubytováváme naše klienty, nabízejí hostům Wi-Fi - pokud ne na celý den, tak alespoň na několik hodin denně. Wi-Fi připojení ale najdete i na jiných místech během cestování. Mějte však na paměti, že stabilita internetu se liší. Dobrým řešením je zakoupit si místní SIM kartu.
V případě, že se ocitnete v situaci potřeby naléhavé lékařské péče, společnost Arusha Medevac je jedinou leteckou záchrannou službou se sídlem v Tanzanii, která poskytuje specializovanou lékařskou leteckou dopravu mimo letiště Arusha. AMREF Flying doctors jsou další spolehlivou společností, která operuje mimo keňskou Nairobi. Vyhýbejte se přeplněným a nedostatečně financovaným vládním nemocnicím. Tanzanie má řadu dobrých soukromých nemocnic a zdravotnických zařízení. V případě vážných zdravotních komplikací je nejlepší Nairobi, kde fungují prvotřídní zdravotnická zařízení, včetně Gertrude’s Children’s Hospital.
Váš průvodce (průvodci) na Vás bude čekat na letišti v den příjezdu a bude s Vámi po celou dobu pobytu a ve stejném ubytovacím zařízení. Bude Vám k dispozici za všech okolností během celého zájezdu a před odletem Vás doprovodí až na letiště.
1. platný cestovní pas 2. platné vstupní vízum 3. zpáteční letenky 4. zdravotní pojištění 5. itinerář cesty
Nepodceňujte zdravotní přípravu a informujte se u svého lékaře nebo specializovaném lékařském zařízení o vhodném očkování do oblasti východní Afriky. Pro rychlý přehled si prosím přečtěte následující články: https://www.ockovacicentrum.cz/cz/tanzanie a https://www.ockovacicentrum.cz/cz/kena
Níže uvádíme příklad typického menu pro hosty ubytované v chatách nebo kempu. Snídaně: káva, čaj, ovesná kaše, ovoce, ovocná šťáva, míchaná vejce (omeleta), klobása, toast, máslo, med a džem. Oběd: horký čaj, káva, hranolky, sendviče, sušenky, palačinky s medem nebo marmeládou, ovoce. Večeře: polévka, vařené maso nebo vegetariánské jídlo (např. kuřecí/hovězí maso s rýží, plátky čerstvé mrkve a zelené fazolky, šťouchané brambory a saláty), ovoce a ovocné šťávy a různé horké nápoje.
O Vaše bezpečí se nemusíte obávat. Jsme profesionálové a víme co a jak. Známe terén jako své boty a všechny túry pečlivě připravujeme. Naše renomé jé závislé na Vaší spokojenosti. Uděláme vše proto, abyste s námi zažili nádhernou a pohodovou dovolenou.
Ano, není to jen teorie, ale praxe. Tím, že si zakoupíte zájezd do Afriky, podpoříte daný region nejen ekonomicky, ale přispějete k aktivní ochraně přírodních krás národních parků, které navštívíte. Velmi rád Vám o tom více informací řekne osobně p. Mataro Kisiri, majitel cestovní kanceláře Friends od Africa Family Safaris, až přijedete do Afriky:-)